Продавець Интернет-магазин зоотоваров "all-birds". Товары для домашних животных с доставкой по Украине. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
401 відгук

Зернові корми

Зернові корми

03.10.12

Зернові корми складають основну частину раціону більшості видів папуг, що містяться в штучних умовах. У цих кормах міститься велика кількість вуглеводів, у тому числі до 70 % крохмалю, тому вони служать головним джерелом енергії в раціоні папуг.

Овес — найбільш поширений і доступний зерновий корм більшості видів папуг, що містяться в домашніх умовах. Його поживність залежить від кількості в зерні плівок: чим їх менше, тим він поживніший. Дрібні зерна вівса містять до 40 % плівок (по масі), тому поживність дрібнозернистого вівса невелика. Овес — хороший корм за складом амінокислот і дієтичними властивостями. Проращенный овес містить вітаміни Е і В і періодично повинен включатися в раціон папуг, особливо до і під час гніздування. Хорошим замінником вівса може бути вівсяна крупа, тобто очищену від плівок овес. За своєю поживністю вона близька до вівсу, але пророщувати її не слід.

Просо має багато споріднених в ботанічної систематики рослин. Просо посівне, або даний просо, — один з поширених видів корму для папуг, особливо дрібних видів. Просо буває різного забарвлення — біле, жовте і червоне. Для папуг більше підходять червоні сорти проса, бо вони вважаються більш поживними. Але багато любителі воліють годувати папуг сумішшю з різних сортів проса з різним забарвленням зерен. Оскільки сорти проса відрізняються не тільки забарвленням, але і вмістом різної кількості поживних речовин, то такий спосіб годування може приносити певну користь. Дуже добре поїдаються папугами волоті проса в стадії молочно-воскової стиглості, а склад такого зерна значно відрізняється від вмісту поживних речовин в стиглому зерні.

Згодовування проса в мітелках в напівдозрілі вигляді дуже корисно для молодняку. Просо культивують в основному в південних і центральних областях нашої країни. Деякі любителі, які живуть у північних районах, висівають для своїх птахів просо на дачних ділянках і хоча за короткий вегетаційний період в тих районах зерно не встигає дозріти, вони підгодовують своїх вихованців дуже корисним і поживним кормом — молодим зерном проса в мітелках. Подібний метод можна рекомендувати всім любителям птахів, мають можливість висівати просо або інші злакові на дачних ділянках або просто на спустілої землі, забезпечивши своїх вихованців хоч на короткий час таким корисним кормом. Якщо можливості висівати просо немає, то слід його пророщувати до появи білого ростка або виганяти росток більшого розміру, до 10-12 см, замінюючи тим самим зелень в зимовий час. Для цієї мети просо (і будь-яке інше зерно) заливають в банку холодною водою на 12-15 год, після чого воду зливають, зерно ретельно промивають через сито і викладають шаром 1-2 см в широку плоску посуд (глибоку тарілку, кювету тощо), яку накривають зверху (склом або іншою тарілкою) і поміщають у тепле місце. Якщо зерно якісне, то зазвичай через 1-2 доби з'являються білі паростки — це «прокинувся» зародок майбутньої рослини. у такому вигляді зерно вже можна згодовувати папугам. Для вигонки більш великих паростків зерно можна посадити в посудину з землею або з тирсою, які регулярно треба зволожувати і тримати у світлому місці. Зручніше мати декілька таких судин з землею і висівати в них зерно по черзі. Це дозволить мати постійний резерв зелені, що вносить різноманітність в раціон птахів в зимовий час. У літній час В подібному «зеленому конвеєрі» немає необхідності, так як вітамінних кормів влітку достатньо.

До різновидів проса відносять також могар, чумизу, сорго і їжовник, або куряче просо. За виключення сорго, названі рослини мають зерно значно менших розмірів, ніж даний просо, але тим не менше таке зерно охоче поїдають папуги більшості видів.

Канаркове насіння—рослина з сімейства злакових, має сплощений колос з безліччю дрібних довгастих насіння, розмір яких у 2-3 рази більші просяного зерна. Колосся канаркового насіння в стадії молочно-воскової стиглості — також чудовий корм для всіх папуг. За поживністю канаркове насіння близько до вівсу, але містить менше клітковини.

Пшениця — цінний висококалорійний корм, придатний для годування більшості видів папуг, особливо великих. У сухому вигляді попу - даі їдять її неохоче, але розмочену або пророслу пшеницю їдять із задоволенням. Замочувати її треба не більше 10-12 год, після чого воду злити і залишити вологою в посудині на добу. Перед згодовуванням пшеницю слід добре промити в проточній воді. Зазвичай будь размоченное зерно не слід зберігати більше 2-3 днів ( якщо, звичайно, не ставити мету вигонки великих паростків), так як після закінчення цього часу зерно закисає, у нього з'являється запах бродіння і втрачаються поживні властивості.

Кукурудза—один з кращих зернових кормів для великих і середніх видів папуг. Кукурудза містить невелику кількість клітковини багато вуглеводів. За вмістом протеїну вона перевершує багато інші зернові корми. Але в кукурудзі немає деяких необхідних організму птахів амінокислот, тому не слід годувати папуг однієї кукурудзою тривалий час, краще чергувати дні годування кукурудзою з дачею інших зернових кормів або додавати корми тваринного походження з повним набором амінокислот. Для вигонки зелені кукурудза — найбільш зручний вид зерна, так як дає товстий, потужний паросток. Дуже корисно давати папугам кукурудзу в качанах різного ступеня стиглості, аж до молочної. Сухе зерно її багато видів папуг їдять неохоче, вигризаючи з нього лише зародок, інше залишають. Замочувати кукурудзу слід так само, як пшеницю, але збільшивши час перебування у воді до 20-24 год. Перед згодовуванням кукурудзу необхідно промити. В розмоченому вигляді, використовуючи цілі горошини або боби з шкіркою. дроблений харчової горох для цієї цілі мало придатний, так як, размокнувши, швидко закисає і стає причиною шлункових розладів.

Гречка йде на корм в неочищеному вигляді, тобто як зерно. Його також розмочують у воді протягом 10-12 год, після чого, промивши, дають папугам Можна згодовувати гречку з білим паростком, виганяти з неї більш великі паростки недоцільно.

Ячмінь належить до нетрадиційних кормів для папуг, проте за своїми поживними властивостями він мало поступається більш звичним вівса і пшениці. Ячмінь в сухому вигляді, на відміну від вівса, більшість папуг дійсно не їсть, особливо якщо вони до нього не привчені. Але розмочений або пророслий ячмінь з поїдання не поступається вівсу.

Горох, боби, квасоля — дуже хороший зерновий корм, що містить велику кількість протеїну рослинного походження. Особливо корисні зелені стручки цих рослин, багаті вітамінами і мікроелементами. Згодовують бобові папугою у вигляді розсипчастої каші, звареної на воді або на молоці до напівготовності.

Рис нетрадиційний корм для папуг. Зазвичай використовують рисову крупу у вигляді каші або її відвар в лікувальних цілях, якщо папугу слабить. Але неочищене зерно рису, здатне прорости, — прекрасний корм, що містить багато поживних речовин і мало жиру. Згодовують або полузрелые волоті рису, або размоченное зерно.

Насіння соняшника ( насіння) відносяться до кормів з великим вмістом маслянистих речовин. Часто папуги воліють їх всіх інших видів кормів. Оскільки насіння соняшнику — дуже поживний вид корму, їх не слід постійно згодовувати папугам у великих кількостях, так як надлишок маслянистих речовин в раціоні птахів може викликати порушення в обміні речовин в організмі, а звідси — різні захворювання. Замочування насіння соняшнику з подальшим проклевом паростка в деякій мірі знижує відсоток вмісту в них маслянистих речовин і збагачує вітамінами, але не набагато. Значно краще чергувати годування насінням соняшнику по черзі з іншими зерновими кормами, розрахувавши так, щоб в тиждень на годування цими насінням виходило не більше 1-2 днів. Дрібним видів папуг насіння соняшнику включають до складу зерносуміші, не більше 1 5-20 % по масі на 1 кг зерносуміші.

Крім насіння соняшнику, з олійних культур на корм папугам використовують насіння льону, ріпаку та конопель. Всі ці насіння містять багато різних масел, тому їх не слід вживати в їжу у великих кількостях. Крім того, коноплі при тривалому годуванні нею у великих кількостях викликає захворювання різного характеру, пов'язані з порушенням обміну речовин, а зовнішній вигляд птахів, які отримували коноплі якесь тривалий час в надлишку, залишає бажати багато кращого. Зазвичай оперення цих птахів має більш темний відтінок, нерівне, пір'я здаються змазаними маслом, птах тримається пригнічено. Виключення з раціону таких птахів конопель та інших маслянистих кормів через деякий час призводить папугу в норму.

Висівки, подрібнене зерно, відсів бур'янистих трав з комбайнів, і т. п. відносять до похідних зернових кормів. Висівки в чистому вигляді папуги поїдають погано, тому їх рекомендується включати до складу вологих мішанок (терті яйце з морквою пересипати висівками) або запарювати. Останній спосіб гірше, так як при термічній обробці руйнуються деякі вітаміни і поживні речовини, якими багаті висівки. Насіння смітних трав включають в раціон дрібних видів папуг по можливості без обмежень. Багато видів охоче копошаться в цих малих зернятках, щось вибираючи звідти. Взагалі все насіння дикорослих бур'янистих рослин і більшості культурних кормових — прекрасний корм для папуг. До таких рослин можна віднести подорожник, грицики, лободу, кропиву, конюшина, суданську траву, люцерну і т. д. Особливо корисні насіння трав в напівдозрілі вигляді, але деякі можна заготовлювати і зрілими, а також заготовляти їх про запас.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner